Beiratkozási tudnivalók

Beiratkozás szülői tájékoztató

Felhívás tankötelessé váló gyermekek iskolai beíratására

Online jelentkezési lap 

A játékos meghallgatás során előforduló feladattípusok: 
- kiscsoportos és önálló éneklés (népdalok, gyermekdalok), 
- rövid, néhány ütemes egyszerűbb ritmus visszatapsolása, 
- egyszerű dallamrészlet visszaéneklése. 
 
Értékelési szempontok: A meghallgatás során figyeljük a gyermek éneklési készségét, hangi adottságait, ritmusérzékét, muzikalitását.
 

Nyilatkozat - hit- és erkölcstan

Nyilatkozat a szülői felügyeleti jog gyakorlásról

Nyilatkozat az életvitelszerű tartózkodásról

Körzeteink 

  

 

Intézményünk a Rózsadomb alján, század-eleji műemlék épületben működik.

Budapest egyetlen olyan ének-zene tagozatos iskolája, amely egyúttal zeneiskola is. 

 

 

Tíz tanszakon (zongora, csembaló, hegedű, cselló, gitár, hárfa, klarinét, furulya, fuvola, ütő) tanulhatnak diákjaink hangszeres zenét.  

 

Évfolyamonként egy gimnáziumi osztályunk két tagozatra (zenés dráma, ének-zene) oszlik.

 

 

 

    Az emelt szintű énekoktatás, a kórusmunka és a hangszeres zenélés mellett fontos számunkra a hagyománytisztelet és a hagyományápolás is. 

 

 

Intézményünkben jól felkészült, gyermekszerető pedagógusok közvetítik a korszerű ismeretanyagot, az egyetemes erkölcsi értékeket. Kiemelt pedagógiai feladataink közé tartozik a közösségépítés és a személyiségformálás.  

 

 Az ének-zenei jelleget már első osztálytól az ének-zene órák magasabb száma, az órarendbe beépített néptánc oktatás, harmadik osztálytól az aktív kórusélet és a délután működő zeneiskola biztosítja. Tanítványaink az iskolai évek alatt semmivel össze nem hasonlítható, egész életre szóló művészi élménnyel gazdagodnak, s ennek nem csak befogadói, hanem aktív résztvevői is.

 

 

 

2000 óta intézményünkben működik – önálló tagozatként – a Magyar Rádió Gyermekkórusa, amely hosszú évek óta a magyar és külföldi zenei élet megbecsült és elismert együttese.  

 

Az alsó tagozaton az írást, olvasást hagyományos, szótagoló-elemző módszerrel tanítjuk. Első osztálytól az angol, francia vagy német nyelvvel ismerkedhetnek tanulóink szakköri foglalkozás keretein belül. Ezen kívül a néptáncoktatást is beépítettük pedagógiai programunkba. 

 

 

Osztályainkban iskolaotthonos rendszerben folynak a foglalkozások. A délutánokat zenei tárgyú előadások, kis koncertek, hangszerbemutatók színesítik. Tágas sportcsarnokunkban délutánonként (a tanítási órák után) sportfoglalkozásokkal biztosítjuk diákjaink napi testmozgását. Írott és audiovizuális dokumentumokkal jól ellátott könyvtár, valamint internethasználatot lehetővé tevő informatika termek állnak tanulóink  rendelkezésére.